Cap

Mutfak Mirası Alanya

HABERLER

Detail

Türkiye’nin mutfak mirası alanındaki tek projesine ödül

22.12.2016 13:17:00

Akdeniz Belediyeler Birliği’nin (AKBB) başarılı belediye yönetimlerini teşvik etmek için bu yıl ikincisini düzenlediği, Akdeniz Belediyecilik Proje Yarışması’nda, Alanya Belediyesi ‘Muftak Mirası’ projesi ile ödül aldı.
Proje yarışmasında,“Mutfak Mirası” ile Mansiyon Ödülü” kazanan Alanya Belediyesi’nin ödülü, dün Antalya Mimar Sinan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen ödül töreninde teslim edildi.

ALANYA BELEDİYESİ YARIŞMAYA “MUTFAK MİRASI” İLE KATILDI

Alanya Belediyesi’nin “ Mutfak Mirası” ile başvurduğu ve Belediyeciliğin Oscar’ları olarak anılan yarışmaya, 22 belediye, 51 farklı projeyle 5 farklı kategoride katıldı. Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı, Akdeniz Belediyeler Birliği ve Kepez Belediye Başkanı ve çok sayıda davetlinin yeraldığı törende, Alanya Belediyesi’nin ödülünü, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Gülen’e, Jüri Başkanı Doç. Dr. Kemal Reha Kavas takdim etti.

BAŞKAN YÜCEL, “TÜRKİYE’NİN TEK PROJESİ”

Haftalık olağan Encümen Toplantısında ödülle ilgili açıklama yapan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Mutfak Mirası” projesinin belediyeler tarafından yürütülen bu alandaki Türkiye’nin tek projesi olduğunu söyledi.

Başkan Yücel konuşmasını söyle sürdürdü: “Akdeniz Belediyeler Birliği’nin sosyal ve kültürel belediyecilik alanında düzenlediği bir proje yarışması vardı. Belediye olarak bizde Mutfak Mirası projemizle başvurduk ve mansiyon ödülüne layık görüldük. Bu en güzel ödüllerden biriydi. Bu arada Mutfak Mirası’nın ülkemizde tek olan bir proje olduğunu hatırlatmak istiyorum. Hem mesai arkadaşlarımı hem de çalışanlarımı kutluyor, Belediyemize ve halkımıza hayırlı olsun”.